WIADOMOŚCI

Wakacje pod żaglami

A A A

06.07.2017

  

Są jeszcze wolne miejsca na obóz rekreacyjny z elementami żeglarstwa w Niesulicach nad jeziorem Niesłysz, organizowany przez Gminę Dobromierz dla młodzieży w wieku 13-18 lat w terminie od 28 lipca do 11 sierpnia 2017 r.

 

Koszt pobytu wraz z transportem dla 1 osoby, mieszkańca gminy wynosi 500 zł. Opłatę za pobyt na obozie można regulować gotówką w kasie Urzędu Gminy w Dobromierzu lub przelewem na rachunek bankowy gminy.

Organizatorem wypoczynku jest ZHP Chorągiew Dolnośląska, Hufiec Świdnica. Obóz zlokalizowany jest w harcerskiej bazie obozowej, odległej ok. 12 km od Świebodzina. Zakwaterowanie w namiotach, maksymalnie 6-osobowych, wyposażonych w łóżka (typu kanadyjka, polowe) z materacem, kołdrą, kocem, poduszką i pościelą. Każdy namiot będzie wyposażony w regał, podest na buty, wieszaki na ubrania i ławkę do siedzenia. Umywalnie i sanitariaty dostępne będą w budynku murowanym przez 24 godziny na dobę. Na terenie obozowiska znajduje się świetlica, wyposażona w stały dostęp do energii elektrycznej, umożliwiająca zasilenie telefonów komórkowych.

Obiekt obozowy jest ogrodzony. Wyżywienie w stołówce: 4 posiłki dziennie i stały dostęp do napojów. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie kadra pedagogiczna: komendant i jego zastępca programowy, kwatermistrz, kadra wychowawcza oraz kadra żeglarska ze stosownymi uprawieniami żeglarskimi, instruktor sportowo-turystyczny, ratownik WOPR, pilot, wychowawcy. Zagwarantowana zostanie również opieka medyczna. Opiekę medyczną zabezpiecza lekarz i pielęgniarka. Do dyspozycji będzie polowe ambulatorium z lekami do pomocy doraźnej oraz izolatki dla chorych. Najbliższy szpital i pogotowie w Świebodzinie. Program zajęć obejmuje atrakcyjne zajęcia rekreacyjne i pełny program żeglarski. W trakcie wypoczynku będzie realizowany także program zdrowotny z nauką podstawowych czynności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i profilaktyczny w kierunku uzależnień od komputera, telefonu i internetu oraz od środków psychoaktywnych.

Bliższe informacje o organizacji obozu i płatności można uzyskać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobromierzu, Plac Wolności 24 lub telefonicznie (74) 85 86 237.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 
   
 

do góry  |