WIADOMOŚCI

Dzień Brytyjski

A A A

06.06.2017

  

Tradycyjnie, bo już po raz piąty, 31 maja br. w Szkole Podstawowej w Gniewkowie odbył się Dzień Europejski. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Agata Ślęzak - wiceprzewodnicząca Rady Gminy, Paweł Kwiatkowski - sołtys wsi Gniewków oraz członkowie Rady Rodziców, których powitał Krzysztof Dziurla - dyrektor szkoły.

Tym razem tematem przewodnim była Wielka Brytania. Do organizacji tego przedsięwzięcia zostały zaangażowane klasy 0 - VI wraz z nauczycielami - wychowawcami. Również wielu rodziców czynnie się w nie włączyło, szyjąc stroje do przedstawienia, piekąc ciasta na stoiska oraz pomagając uczniom przy wykonywaniu dekoracji.

Obchody rozpoczęliśmy od uroczystego pochodu w kierunku świetlicy wiejskiej. Tam odbył się jeden z najważniejszych punktów imprezy - przedstawienie pt. "Be Great (Britain)!", które przygotowała Albina Rajca-Drozd.

W spektaklu udział wzięli wszyscy uczniowie klasy piątej, którzy przedstawili świat Brytyjczyków w dwóch językach: polskim i angielskim. W trakcie przedstawienia, mogliśmy usłyszeć aranżacje piosenek Adele w wykonaniu Iwony Zaborowskiej.

Następnym punktem był konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii, który poprowadziły Elżbieta Kołodyńska i Urszula Lipińska. Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach:

  • klasy II - III: Marika Danaj, Oliwia Wiśniowiecka (kl. II), Julian Orbitowski, Mateusz Kwiatkowski (kl. III),

  • klasy IV - VI: Paweł Grzywaczewski, Mateusz Woźniakiewicz (kl. IV), Agata Kowalska, Adrian Czarnota (kl. V), Daria Bukało, Wiktoria Andreasik (kl. VI).

Zwycięzcą w pierwszej kategorii okazał się zespół z klasy III, a w drugiej kategorii drużyna z klasy V.

Ostatnią częścią obchodów Dnia Europejskiego była prezentacja stoisk, na których znajdowały się brytyjskie potrawy, gadżety oraz rękodzieło naszych uczniów. Po zliczeniu punktów we wszystkich kategoriach zwycięzcami okazali się uczniowie oddziału przedszkolnego (kategoria klas "0"-I), uczniowie klasy III (kategoria klas II-III) oraz uczniowie klasy V (kategoria klas IV-VI). Wszystkim serdecznie gratulujemy i see you next year!

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
 

do góry  |