WIADOMOŚCI

Przedszkolaki w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej

A A A

09.05.2017

  

27 kwietnia br. przedszkolaki z Punktów Przedszkolnych w Roztoce i Dobromierzu wybrali się na wycieczkę do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Jest to miejsce, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach. 

udecka Zagroda Edukacyjna została stworzona przez Stowarzyszenie Kaczawskie przy wsparciu Unii Europejskiej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Otaczające Dobków wzgórza to pozostałości dawnych wulkanów i najlepsze miejsce, aby dowiedzieć się, w jaki sposób siły wnętrza Ziemi ukształtowały region gór i Pogórza Kaczawskiego. Jest to jeden z najciekawszych pod względem geoturystycznym regionów w Polsce. Widoczne w terenie ślady trzech okresów aktywności wulkanicznej, zalewów morskich, pustyń i zlodowaceń doskonale opowiadają dzieje Ziemi. Przedszkolaki uczestniczyły w arcyciekawych warsztatach "pieczenia chleba", które odbyły się w Galerii pod aniołem. Wszyscy poznali cały proces od ziarenka do bochenka, a największa atrakcją było samodzielne robienie zaczynu oraz ciasta na rogaliki drożdżowe, które smakowały wyśmienicie. Podczas zwiedzania maluchy miały okazję zobaczyć makiety wulkanów, obejrzeć film w technologii 3D oraz przeżyć trzęsienie Ziemi na specjalnej platformie. Pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzy wrócili do domu.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

  
  

do góry  |