WIADOMOŚCI

Więcej sportowych aktywności

A A A

20.04.2017

  

Trzy szkoły podstawowe z terenu naszej gminy wyraziły chęć udziału w programie ,,Sprawny Dolnoślązaczek”, który finansowany jest z budżetu Województwa Dolnośląskiego, przy wsparciu jednostek samorządu terytorialnego.

Program skierowany jest do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczną naukę w przyszłym roku szkolnym i obejmuje realizację dodatkowej godziny zajęć sportowych w tygodniu. Jego głównym założeniem jest przyczynienie się do zwiększenia zainteresowania kulturą fizyczną wśród najmłodszych Dolnoślązaków oraz ich rodziców i opiekunów.

,,Sprawny Dolnoślązaczek” obejmuje sześć zasadniczych bloków sportów z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Program z pewnością pozwoli szkołom, nauczycielom, a przede wszystkim najmłodszym mieszkańcom gminy na przeprowadzenie i uczestnictwo w ciekawych, dostosowanych do nowej podstawy programowej zajęciach – informuje wójt Jerzy Ulbin.

 

do góry  |