WIADOMOŚCI

Będzie więcej książek

A A A

19.04.2017

  

Wsparcie finansowe w kwocie 8 tys. na zakup książek do szkolnej biblioteki w Roztoce to wynik pozytywnej oceny wniosku złożonego pod koniec ubiegłego roku przez gminę Dobromierz w ramach programu wieloletniego Priorytet 3 ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Uzyskana dotacja to korzyść dla naszych uczniów. Kontakt z książką dostarcza wiedzy o świecie i ludziach, rozwija wyobraźnię oraz uwrażliwia na przeżycia i uczucia innych. Ważne jest, aby zainteresować ucznia czytaniem na każdym etapie edukacji, gdyż umiejętność rozumienia, wykorzystywania i refleksyjnego przetwarzania tekstów to jedno z najważniejszych umiejętności zdobywanych w procesie kształcenia – komentuje wójt Jerzy Ulbin.

Kluczowym celem programu jest wspieranie dostępu do nowości wydawniczych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, kształtowanie postaw korzystania z wiedzy i informacji pozyskanych z szeroko rozumianej literatury oraz popularyzacja czytelnictwa.

Program jest nowym elementem polityki bibliotecznej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020 w zakresie wzmocnienia potencjału bibliotek publicznych i szkolnych.

W tegorocznej edycji konkursu dofinansowane otrzyma Zespół Szkół w Roztoce. W poprzednim roku pozytywną weryfikację przeszły szkoły w Gniewkowie i w Dobromierzu.

 

 

do góry  |