WIADOMOŚCI

Zabawa karnawałowa w Dobromierzu

A A A

15.02.2017

  

"Jest karnawał.
W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara - strojów pięknych co niemiara!
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali".

Walc wiedeński, a może polski krakowiaczek? Czy wiecie jakie tańce kojarzą się z danym krajem Europy? Jak karnawał, to muzyka ze wszystkich stron świata!

Takimi zagadkami rozpoczęła się zabawa karnawałowa pod hasłem "Taneczna podróż po Europie" dla klas IV - VI. Czwartoklasiści zabrali uczestników w daleką podróż, podczas której odkrywali najsłynniejsze tańce, muzykę i kulturę różnych zakątków świata.

W rytm piosenki, Jedzie pociąg z daleka, "wesoły pociąg brzechwiaków" przejechał przez Europę, odwiedzając po drodze: Rosję, Francję, Hiszpanię, Włochy, Grecję i wiele innych krajów, w których królowały: Kalinka, kankan, Makarena, Grek Zorba, aby następnie dotrzeć na bal w Dobromierzu. Jedno jest pewne - była dobra zabawa i porywająca muzyka, więc wszyscy znakomicie się bawili.

Z kolei w godzinach przedpołudniowych bawiły się dzieci z klas 0 - III. Uczniowie zaprezentowali się we wspaniałych przebraniach. Na sali pojawiły się: księżniczki, wróżki, czarownice, piraci, Indianie, wojownicy i wiele innych niezwykłych postaci. Zabawę karnawałową poprowadziło pięć aktywnych diablic. To dzięki ich zaangażowaniu "maluchy" bawiły się znakomicie. Były tańce, pląsy i konkursy.

Dla wszystkich "brzechwiaków" przygotowano i przeprowadzono szereg zabaw ruchowo- muzycznych i wiele konkursów. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami i drobnymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. W przerwie między pląsami dzieci mogły skosztować pysznych ciast, przygotowanych przez rodziców.

 

 

do góry  |