AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Sytuacja powodziowa opanowana
09.08.2006 

W gminie Dobromierz przez dwie doby walczono z efektami ostatnich, długotrwałych opadów deszczu. Dzięki sprawnej akcji sztabu kryzysowego, strażaków i sołtysów oraz wielu mieszkańców nie doszło do poważnych zniszczeń.

W dniach 7-8 sierpnia na zabezpieczenie koryta rzeki Nysy Szalonej w obrębie gminy Dobromierz oraz przepustu wodnego przy zbiorniku „Dobromierz” od strony miejscowości Siołkowice zużyto 145 ton pisaku i blisko 1450 worków foliowych. Obłożenie brzegów rzeki spowodowało, że nie wyrządziła ona znacznych szkód występując w niektórych miejscach ze swego koryta. Udaremniono również spływ wody ze zbiornika w kierunku Szymanowa, zabezpieczając przepust powyżej Siołkowic, dzięki czemu nie doszło do kolejnych podtopień zabudowań mieszkalnych na terenie miejscowości Szymanów.

Dodatkowo strażacy zatamowali spływ wody z pól w górnej części Roztoki oraz zabezpieczyli podtopione posesje w dolnej części Szymanowa. W akcjach brali udział strażacy z OSP Dobromierz, OSP Roztoka i OSP Gniewków.

Czterodniowe opady deszczu spowodowały podmycie przez Nysę Szaloną dróg w miejscowościach Kłaczyna i Gniewków oraz podtopienie kilku posesji w Szymanowie. Przez wiele nieruchomości przeszła woda, powodując czasowe zalania min. piwnic. Mimo poprawy pogody na terenie gminy nadal obowiązuje pogotowie powodziowe oraz trwa monitoring rzek i zbiornika.

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER