AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Pływali na wszystkie możliwe sposoby
01.08.2006 

Na dobromierskich basenach kąpielowych odbyły się "I Dolnośląskie Mistrzostwa w pływaniu inaczej im. Wodnika Szuwarka".

Na przybyłych zawodników czekały niecodzienne, wodne konkurencje. W głównym konkursie zwanym "Szuwarkiem" zawodnicy walczyli o duży profesjonalny ponton. Jury konkursowe w składzie: Anna Serecznik, Jacek Świderski (dyrektor GOKSiR w Dobromierzu) i Marcin Dworak (prowadzący zawody prezenter radia ESKA) oceniali oryginalność stroju i styl przepłynięcia 50 m dystansu oraz zaangażowanie w tworzenie dobrej zabawy. Werdyktem jury najlepszym okazał się Piotr Wołowiec, do którego powędrował ponton, a tuż za nim uplasował się 9 letni Krystian Centkowski.

   

Kolejną konkurencją było "Pływanie z motylkami". Osoby startujące w tej konkurencji musiały w jak najkrótszym czasie nadmuchać tzw. motylki, wskoczyć do wody i przepłynąć w nich wyznaczony dystans. W tej konkurencji zwyciężyła Paulina Gierat, za nią na linii mety pojawiły się Lucyna Jankowska i Ola Gierat. Wszystkie zawodniczki otrzymały w nagrodę motylki, w których startowały.

   

Wyjątkowo dużo osób zgłosiło się do konkurencji "Pływanie na materacu", która polegała na przepłynięciu 50 m na dmuchanym materacu. W tej konkurencji Damian Danaj zajął pierwsze miejsce, a tuz za nim do mety dopłynęły Karolina Jakubenko i Agnieszka Pieniek. Wszyscy finaliści wrócili do domu z materacami, na których startowali.

Najzabawniejszą konkurencją było przepłynięcie basenu z łyżeczką w ustach, na której umieszczony był pin-pong. W przypadku utraty piłeczki należało zatrzymać się i ponownie umieścić piłeczkę na łyżeczce. Zawodnicy pokonywali basen na wszystkie możliwe sposoby. Najbardziej skuteczną ale niestety najwolniejszą metodą było płynięcie na plecach. Najszybszy w tej konkurencji okazał się Filip Jaworski. Drugie miejsce zajął jego brat Kuba Jaworski, a trzecie zajęła najlepsza z dziewcząt Marcela Jakubenko.

   

Wszystkim uczestnikom imprezy przygotowane konkurencje bardzo się podobały i nawet nienajlepsza pogoda nie zniechęciła ludzi do zabawy. Organizatorzy zapewniają, że w przyszłym roku mistrzostwa również się odbędą, a konkurencje będą jeszcze bardziej zabawne.

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER