AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Spotkanie autorskie z pisarką Beatą Ostrowicką
30.05.2006 

2 czerwca 2006 roku o godzinie 9:00 w czytelni biblioteki szkolnej w Roztoce odbędzie się spotkanie z pisarką Beatą Ostrowicką w ramach akcji "Z książką na walizkach" czyli Trzecich Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami.

Na początku czerwca po raz trzeci już wyruszą z Wrocławia do miast, miasteczek i wsi Dolnego Śląska znani literaci i ilustratorzy książek dla dzieci i młodzieży. Każdy z zaproszonych gości zatrzyma się w swojej podróży w kilku miejscowościach, aby spotkać się z młodymi czytelnikami. Organizatorzy w bieżącym roku zaplanowali 51 takich spotkań.

W Roztoce dzieci i młodzież będą mieli okazje spotkać się i porozmawiać z Beatą Ostrowicką, autorką powieści o tematyce obyczajowo-przygodowej, odznaczających się fantazją, żywą akcją, wielowątkową fabułą i humorem. Pisarka zadebiutowała w 1995r. powieściami dla młodzieży "Niezwykłe wakacje" i "Eliksir przygód". Jest ona laureatką kliku nagród w dziedzinie literatury. W 2002 roku otrzymała II Nagrodę Literacką w konkursie "Książka Roku 2002" przyznawaną przez "Polską Sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych, IBBY" za Świat do góry nogami. Napisała również wiele opowiadań dla najmłodszych min. "Opowieści ze strychu", "Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole, czyli ważne sprawy małych ludzi". W 2005 roku opublikowała książkę pt. "Zła dziewczyna", która została nominowana do konkursu "Książka Roku 2005".

Zapraszamy wszystkich na spotkanie z pisarką.

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER