AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Posiedzenie Rady Gminy
25.05.2006 

24 maja br. Rada Gminy Dobromierz spotkała się po raz 48 w tej kadencji. W trakcie sesji Radni podjęli m.in. uchwałę w sprawie zmian w budżecie i w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym na lata 2006-2013, które dotyczą głównie:

  • zwiększenia środków na wymianę instancji CO w szkole w Dobromierzu do wartości kosztorysowej
  • zmniejszenia środków na wymianę okien w szkole w Gniewkowie w wyniku rozstrzygnięcia przetargu na wykonawstwo
  • przesunięcia środków na remont drogi w Dobromierzu od ul. Świdnickiej do stacji paliw, które pozwolą na położenie dywanika asfaltowego jeszcze w tym roku.

Ponadto zwiększona została wartość zadania pn. Budowa i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Dzierzkowie o 20.000 zł. Radni wyrazili również zgodę na zaciągnięcie pożyczki na prefinansowanie przedmiotowego zadania.

Na okres kolejnych 5 lat, Rada postanowiła powierzyć obsługę bankową budżetu Gminy Dobromierz, Bankowi Zachodniemu WBK - Oddział Świebodzice, wyłonionemu w trakcie przetargu nieograniczonego na obsługę bankową.

Do sprzedaży w trybie przetargu przeznaczono następujące nieruchomości: działkę nr 317/2 o pow. 0,22 ha w Jugowej, działkę nr 317/3 o pow. 0,21 ha w Jugowej oraz lokal mieszkalny w Roztoce ul. 3 Maja 41/2.

Istotnym punktem porządku obrad było uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Szymanów. Po wejściu w życie tej uchwały cały obszar naszej gminy będzie już miał aktualny plan zagospodarowania. Dotąd Szymanów, jako jedyna wioska na terenie gminy nie posiadał planu, z uwagi na zarzut jaki został złożony w trakcie procedury planistycznej.

Po sesji radni i sołtysi zwiedzili tamę na zbiorniku Dobromierz i stację uzdatniania wody oraz szesnastowieczny pałac w Roztoce - obiekty te nalezą do jednych z ciekawszych na terenie gminy i nie są udostępniane na co dzień.

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER