AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Ruszyła budowa świetlicy w Dzierzkowie
31.03.2006 

W ubiegłym tygodniu wykonawca świetlicy wiejskiej w Dzierzkowie wszedł na plac budowy. Prace rozpoczęto od wykarczowania kilku drzew, a obecnie realizowane są wykopy pod fundamenty zaprojektowanego budynku. Wartość inwestycji w wyniku przetargu zmniejszyła się i obecnie wynosi 285 tys. zł. Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na koniec października.

80% wartości kosztów kwalifikowanych tej inwestycji (tj. 210 tys. zł) zostanie pokryte ze środków Europejskiego Funduszu Gwarancji i Orientacji, które Gmina pozyskała w ramach działania Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego. Realizowany projekt zakłada zarówno budowę świetlicy o pow. 163 m2 jak i jej wyposażenie. W ramach wyposażenia planowany jest min. zakup stołów, krzeseł, wyposażenia zaplecza kuchennego, naczyń i stołu do gry w tenisa. 

   

Bezpośrednie sąsiedztwo świetlicy zostanie również właściwie zagospodarowane powstanie droga dojazdowa oraz parking na 16 pojazdów. Częśc działki w sąsiedztwie jest wykorzystywana jako boisko sportowe. W przyszłości w obrębie świetlicy mieszkańcy Dzierzkowa planują również budowę altany i grila. Dzięki staraniom gminy, aktywności mieszkańców Dzierzkowa oraz środkom unijnym niedługo już w miejscowości powstanie swoisty kompleks sportowo- rekreacyjny. 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER