WIADOMOŚCI

Oferta wakacyjna dla młodzieży 

A A A

02.03.2020

  

Zapraszamy młodzież w wieku 13-16 lat do skorzystania z oferty wyjazdowej na obóz rekreacyjny z elementami żeglarstwa, organizowany w Harcerskiej Bazie Obozowej w Niesulicach w terminie od 31 lipca do 14 sierpnia br.

 

Baza zlokalizowana jest nad jeziorem Niesłysz, 12 km od Świebodzina. Zakwaterowanie w namiotach, maksymalnie 6-osobowych, wyposażonych w łóżka (typu kanadyjka, polowe) z materacem, kołdrą, kocem, poduszką i pościelą.

Każdy namiot będzie wyposażony w regał, podest na buty, wieszaki na ubrania i ławkę do siedzenia. Umywalnie i sanitariaty dostępne będą w budynku murowanym przez 24 godziny na dobę. Na terenie obozowiska znajduje się świetlica (budynek murowany), wyposażona w stały dostęp do energii elektrycznej, umożliwiająca zasilenie telefonów komórkowych. Cały obiekt jest ogrodzony. Wyżywienie w stołówce: 4 posiłki dziennie i stały dostęp do napojów.

Gwarantujemy wykwalifikowaną kadrę wychowawczą, bezpieczeństwo podczas kąpieli wodnych z udziałem ratownika, ubezpieczenie NNW i transport autokarowy w obie strony.

Opiekę medyczną zabezpieczać będzie lekarz i pielęgniarka. Do dyspozycji obozowiczów będzie polowe ambulatorium z lekami do pomocy doraźnej oraz izolatki dla chorych. Najbliższy szpital i pogotowie w Świebodzinie.
Program zajęć obejmuje atrakcyjne zajęcia rekreacyjne i pełny program żeglarski. W trakcie wypoczynku będzie realizowany także program zdrowotny z nauką podstawowych czynności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i profilaktyczny w kierunku uzależnień od komputera, telefon i internetu oraz od środków psychoaktywnych.

Organizatorem wypoczynku jest ZHP Chorągiew Dolnośląska, Hufiec Świdnica.

Zapisy chętnych będą prowadzone w Szkołach Podstawowych w Dobromierzu, Roztoce i Gniewkowie do dnia 16 marca. Ilość miejsc ograniczona.

Koszt pobytu na obozie wraz z transportem dla uczniów i absolwentów szkół podstawowych z terenu Gminy Dobromierz wynosi 550 zł.

Opłatę za wypoczynek można regulować jednorazowo lub w dwóch ratach gotówką, w kasie Urzędu Gminy w Dobromierzu lub przelewem na rachunek bankowy gminy.

Uprzejmie prosimy, aby I rata w kwocie 300 zł została dokonana do 27 marca br., a kolejna do 25 maja. Warunkiem wpisania dziecka na listę uczestników obozu jest dokonanie wpłaty co najmniej I raty i przedłożenia potwierdzenia w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobromierzu, które będzie podstawą do wydania karty kolonijnej.

Zwrot wypełnionych kart najpóźniej do 25 maja br.

Bliższe informacje o organizacji wypoczynku można uzyskać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobromierzu, Plac Wolności 24 lub telefonicznie 74 85 86 237.

 

 

do góry  |