9  

WIADOMOŚCI

I po feriach

A A A

26.02.2020

  

Zimowy wypoczynek dzieci z gminy Dobromierz dobiegł końca. Był to czas wartościowy, wypełniony spotkaniami i wyjazdami. O rozrywkę dla dzieci, a także odrobinę edukacji zadbali pracownicy gminnych jednostek organizacyjnych, głównie Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz szkołami podstawowymi.

 

W ramach zajęć najmłodsi mieszkańcy gminy mogli uczestniczyć w zajęciach artystycznych, organizowanych w świetlicach wiejskich. Poznawali tajniki projektowania i malowania na szkle, malowania porcelany oraz szycia. W bibliotece odbywały się zajęcia plastyczne, kulinarne i taneczno- teatralne. Na zakończenie ferii zorganizowano bal karnawałowy dla dzieci. Dla miłośników sportu zorganizowano Turniej Piłki Halowej w Dobromierzu oraz Otwarty Turniej Tenisa Stołowego w Gniewkowie.

Najwięcej emocji wzbudził jednak wyjazd do Zagrody Sudeckiej w Dobkowie, gdzie dzieci poznały historię powstawania wulkanów, a na warsztatach w laboratorium zapoznały się z różnorodnością skał i minerałów oraz ich znaczeniem w życiu człowieka.

     

 

 

do góry  |