WIADOMOŚCI

Straż w Roztoce ma nowy samochód 

A A A

14.02.2020

  

Jednostka OSP w Roztoce odebrała od producenta nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Kamaz. Oficjalna uroczystość połączona z przekazaniem samochodu strażakom odbędzie się w marcu 2020 r.

 

Zakup samochodu był możliwy dzięki wnioskowi złożonemu i pozytywnie zaopiniowanemu przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w ramach porozumienia Ministrów Spraw Wewnętrznych i Środowiska w sprawie współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska. Koszt zakupu samochodu to 760 000 zł. Dofinansowanie zostało udzielone przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Gminę Dobromierz, Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy i środki ubezpieczeniowe.

Samochód jest nowoczesną jednostka napędową 4x4 i w swoim wyposażeniu posiada m.in. wysokoprężny silnik, autopompę, działko wodno-pianowe i maszt oświetleniowy.

Zapewne zakup pojazdu przyczyni się do zwiększenia możliwości operacyjnych, skuteczności w akcjach ratowniczych roztockiej jednostki, ale przede wszystkim poprawi stan bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

 

   

   

   

   

   

   
 
  

do góry  |