WIADOMOŚCI

Debatowali młodzi radni 

A A A

16.01.2020

  

14 stycznia, w Szkole Podstawowej w Roztoce, odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Gminy Dobromierz. Głównym tematem obrad było ustalenie założeń do harmonogramu ferii zimowych oraz kolonii letnich. 

W rozmowie z kierownikami gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele samorządów uczniowskich na podstawie wcześniej przeprowadzonych ankiet uzgodnili, że oferta kierowana do przedszkoli i klas 0-IV będzie się koncentrować na wyjeździe do kina i Explora Parku w Wałbrzychu oraz sali zabaw w Cinema Fun w Świdnicy. Natomiast starsi uczniowie będą mieli do wyboru wyjazd do kina lub do Zagrody Sudeckiej w Dobkowie oraz kurs samoobrony. Do rozważenia pozostaje wyjazd do Parku Trampolin i na lodowisko.

Oferta GOKSiR i szkół obejmuje również turnieje sportowe oraz zajęcia w bibliotekach i w świetlicach wiejskich. Szczegółowy harmonogram ferii już niebawem.

Zgodnie z oczekiwaniami młodych radnych Gmina Dobromierz zadba o przygotowanie oferty kolonijnej nad morzem dla dzieci w wieku 7-13 lat i obozu żeglarskiego nad jeziorem dla grupy wiekowej 13-18 lat.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 

 
 

do góry  |