WIADOMOŚCI

Pasowanie na ucznia 

A A A

13.12.2019

  

Pierwsze dni w szkole są dla każdego dziecka wielkim przeżyciem. Dotyczy to w szczególności tych uczniów, którzy po raz pierwszy podejmują trud nauki w klasie I. Dla nich te początkowe tygodnie nauki przynoszą wiele doświadczeń i niespodzianek. Jednak zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem w tym czasie jest ich pasowanie na ucznia.

Właśnie taką uroczystość w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie świętowano 3 grudnia 2019 r. Społeczność szkolna - uczniowie klas starszych, nauczyciele i rodzice oraz zaproszeni goście obejrzeli część artystyczną w wykonaniu pierwszoklasistów. Swoją obecnością zaszczycili Korczakowców: Wójt Gminy Dobromierz - pan Jerzy Ulbin, pani Justyna Woźniakiewicz - sołtys Czernicy oraz pan Paweł Kwiatkowski - sołtys Gniewkowa.

Dla pierwszoklasistów to był pierwszy egzamin. Dzieci prezentowały się w różnych strojach i odsłonach - odbyły się wybory na Super Pierwszaka. Uczniowie śpiewali i opowiedzieli o pierwszych dniach spędzonych w szkole, o obowiązkach uczniowskich, dyżurach, zasadach ruchu drogowego i o tym czego nauczyli się na lekcjach. Opowiadali o swoich zainteresowaniach. Występ zakończył taniec poloneza, który został entuzjastycznie przyjęty przez wszystkich zgromadzonych na tej doniosłej uroczystości.

Po ślubowaniu pan Dyrektor wraz z Wójtem dokonali aktu pasowania na uczniów. Następnie dyrektor Krzysztof Dziurla wręczył pamiątkowe dyplomy i upominki. Zaproszeni goście również podziękowali młodym artystom upominkami i słodyczami. Potem były życzenia i wiele niespodzianek od uczniów klas II i III, którzy wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty. Rodzice także podziękowali swoim pociechom "kuferkiem obfitości". Uroczystość zakończyła się degustacją tortu i spotkaniem integracyjnym uczniów, rodziców nauczycieli i gości.

Wychowawczyni klasy I - Marzena Zawadzka

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
 

do góry  |