WIADOMOŚCI

Z wizytą we Wrocławskim Teatrze Komedia na "Zemście" 

A A A

28.11.2019

  

W tradycję naszej szkoły od lat wpisują się wizyty w teatrze. Jednak te we Wrocławiu pozostawiają wyjątkowe wspomnienia i to nie wyłącznie z powodu podróży pociągiem, co wydaje się współczesnym uczniom dość egzotyczne, lecz dzięki możliwości zażywania strawy duchowej w teatrze z prawdziwego zdarzenia. Miejscu, które ma swoją historię, zapisaną na deskach sceny - jak w kronice.

Uczniowie klas VII i VIII mieli okazję podziwiać tym razem klasyczną adaptację szkolnej lektury w zabytkowym budynku Wrocławskiego Teatru Lalek. Aktorzy Wrocławskiego Teatru Komedia wcielili się w barwne postacie "Zemsty" Aleksandra hr. Fredry. Serca wszystkich skradli aktorzy kreujący postacie Dyndalskiego i Papkina.

Spektakl poprzedziła krótka prelekcja o Fredrze i samej komedii, co ułatwiło młodym odbiorcom zrozumienie sensu sztuki i poznanie jej genezy.

Po wizycie w teatrze przyszedł czas na spacer w otoczeniu wrocławskich krasnali i samego Fredry. Ich szlakiem dotarliśmy na Jarmark bożonarodzeniowy w samym sercu Wrocławia. Wizyta wśród barwnych dekoracji świątecznych wprawiła wszystkich w doskonały nastrój.

To zadanie ze Szkolnego Programu Profilaktyczno - Wychowawczego zostało dofinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co dziękujemy.

 

   

 

 

do góry  |