WIADOMOŚCI

Dzień Patrona szkoły w Gniewkowie 

A A A

25.11.2019

  

21 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie odbyły się obchody Dnia Patrona. Uroczystość ta na stałe wpisała się już do tradycji szkolnej.

Dzień rozpoczął się od apelu i wspólnie zaśpiewanego hymnu szkoły. Dyrektor Krzysztof Dziurla przedstawił plan dnia, a następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych na zajęcia warsztatowe, podczas których pogłębiali swoją wiedzę na temat Janusza Korczaka, m.in. rysowali komiksy do „Legendy o pieśni”, ilustracje do wiersza Stefanii Ney Grodzieńskiej pt. „O Januszu Korczaku”, układali portret patrona z puzzli, rozwiązywali krzyżówkę sprawdzającą znajomość jego biografii. Całość zajęć koordynowała Anna Kopecka - Wilk – opiekun Koła Miłośników Patrona.

Po zajęciach, zgodnie z tradycją, szkolna społeczność oddała hołd Januszowi Korczakowi przy obelisku z jego wizerunkiem, a potem udała się do kościoła parafialnego pw. św. Barbary i uczestniczyła we Mszy św., której przewodniczył ks. Konrad Polesiak.

Po powrocie do szkoły, odbyła się dalsza część zajęć polegająca na ucharakteryzowaniu wybranych uczniów na Janusza Korczaka. Podsumowanie warsztatów i wybór najciekawiej przedstawionej postaci patrona poprzedził słodki poczęstunek w formie dwóch pięknych i dużych tortów ufundowanych przez Radę Rodziców.

To był bardzo udany dzień. Wszystkim uczestnikom należą się słowa podziękowania za postawę i zaangażowanie.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

 

do góry  |