WIADOMOŚCI

Poznajemy ścieżki kariery zawodowej 

A A A

07.11.2019

  

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych oraz Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej szkole działo się naprawdę wiele.

Na początek odwiedziła nas Mistrzyni Świata i Europy w strzelectwie sportowym – pani Renata Mauer – Różańska, która opowiedziała nam o swoich sukcesach, nie tylko sportowych.

Później odbyła się lekcja pokazowa z doradztwa zawodowego w klasie VII na temat: Czy współpraca się opłaca? Uczniowie rozmawiali na temat zalet podejmowania wspólnych działań. Próbowali swoich sił w zadaniu sprawdzającym ich współpracę. Szukali także zawodów, które wymagają tej umiejętności, wykorzystując do tego Mapę Karier i Barometr Zawodów.

Podczas zajęć projektowych uczniowie z klas IV, V i VI także poznawali Mapę Karier – interaktywne narzędzie doradcze. Klasy młodsze wędrowały po Mieście Zawodów, a VI klasa interesowała się już Ścieżkami Kariery.

Uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach:
plastyczny na plakat, o wymarzonych zawodach:
w najmłodszej kategorii 0-3 zwyciężyła grupa z przedszkola,
w średniej 4-6 wygrały dziewczęta z VI klasy,
w najstarszej 7-8 grupa dziewcząt z klasy VIII
fotograficzny na tryptyk pt. „Pasja, Profesja, Powołanie”:

  • I miejsce – Agata Kowalska

  • II miejsce – Ewa Przewłocka

  • III miejsce – Justyna Borysewicz

Na koniec nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych w SP6 w Świdnicy. Razem z uczniami tamtej szkoły mogli wziąć udział w zajęciach poprowadzonych przez pana Marcina Kuca. Próbowali wspólnie założyć firmę, znaleźć pracę w zawodach przyszłości, określić zarobki czy możliwości podjęcia takiej pracy. Było bardzo ciekawie i energetycznie.

Magdalena Niemczuk

   

   

   

   

   

   
 
   
 
  

do góry  |