9  

WIADOMOŚCI

Gminne obchody Święta Niepodległości

A A A

13.11.2018

  

11 listopada w Gniewkowie, podobnie jak w wielu innych miejscowościach w całym kraju, odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Gminne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęła Msza święta w intencji Ojczyzny, poprzedzona złożeniem wiązanki kwiatów przed dobromierskim pomnikiem upamiętniającym bohaterów walk o niepodległość.

Po zakończeniu liturgii władze samorządowe, delegacje szkół, jednostek OSP wraz z pocztami sztandarowymi, a także przybyli mieszkańcy udali się do świetlicy wiejskiej by uczestniczyć w akademii patriotycznej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał wójt Jerzy Ulbin, który w swoim przemówieniu nawiązał do bohaterskich postaw wielu pokoleń walczących o niepodległość. Następnie wspólnie z przewodniczącym, wiceprzewodniczącymi Rady Gminy oraz przedstawicielami sołectwa Kłaczyna przekazał gratulacje pani Julii Kołosowskiej - weterance II wojny światowej i honorowej obywatelce Gminy Dobromierz za awans na stopień kapitana.

Rys Narodowego Święta Niepodległości wygłosił historyk Sebastian Sukiennik. O część artystyczną zadbali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Gniewkowie, prezentując w jaki sposób interpretują takie wartości jak wolność i niepodległość.

Na wszystkich uczestników obchodów czekał biało-czerwony tort. Uroczystość była również okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu ogłoszonego przez GOKSiR pt. "Bukiet dla Niepodległej".

 

     

 

 

do góry  |