WIADOMOŚCI

Informacja dot. suszy  

A A A

25.07.2019

  

Wójt Gminy Dobromierz po sprawdzeniu zaktualizowanego w dniu 24 lipca 2019 r. raportu Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG) w Puławach oraz stwierdzeniu, że zgodnie z Klimatycznym Bilansem Wodnym (KBW) wystąpiła susza, zgodnie z Zarządzeniem Nr 379 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 19 lipca 2019 roku została powołana Gminna Komisja do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, znajdujących się na obszarach dotkniętych suszą na terenie Gminy Dobromierz.

Susza wystąpiła, poza uprawą rzepaku i rzepiku, również w uprawach kukurydzy na ziarno, kukurydzy na kiszonkę, krzewy owocowe. Rolnicy mogą składać wnioski do wójta o szacowanie szkód w gospodarstwach rolnych powstałych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych którzy nie wykosili upraw.

Okres wystąpienia suszy, który będzie szacowany wyznaczono jako termin od 21 maja do 20 lipca. Wnioski o szacowanie strat proszę składać niezwłocznie do Urzędu Gminy Dobromierz.

Druki wniosków są dostępne w Urzędzie Gminy Dobromierz, pok.nr 15 oraz na stronie internetowej Gminy Dobromierz w zakładce dla Rolników.

 

 

do góry  |