9  

WIADOMOŚCI

 

 

Jugowskie Centrum już otwarte

A A A

08.07.2018

  

W sobotę, 6 lipca mieszkańcy Jugowej uczestniczyli w podwójnym wydarzeniu dla całej społeczności lokalnej – przekazaniu na cele sołeckie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego oraz dorocznym Święcie Lipy i Miodu.

 

W uroczystym otwarciu Centrum udział wzięli: poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, wójt Jerzy Ulbin, przewodniczący Rady Gminy Piotr Rusek, radny Jugowej Marek Piłat, sołtys Krzysztof Mazurkiewicz wraz z radą sołecką, radni obecnej i minionej kadencji, prezes Lokalnej Grupy Działania ,,Szlakiem Granitu” i radny powiatowy Krystian Ulbin, ks. Andrzej Walerowski, honorowy obywatel Gminy Dobromierz oraz wieloletni sołtys Jugowej Czesław Koza, sołtysi, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie Daria Kurek, przedstawiciele OSP w Jugowej, kierownicy i dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele firm, instytucji, organizacji społecznych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy i ich goście.

Inwestycja obejmowała budowę parterowego obiektu z salą widowiskową, zapleczem kuchennym i sanitarnym oraz zagospodarowaniem terenu. Wartość zadania to ponad 750 tys. zł, z czego dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w ramach budżetu Lokalnej Grupy Działania ,,Szlakiem Granitu” to blisko 180 tys. zł.

W części artystycznej zaprezentował się zespół taneczny ,,Mirabelki” z Wierzchosławic, teatr „Dwie Twarze” z Jugowej, który wystawił sztukę pt. ,,Książę szuka żony” w reżyserii mieszkanki Jugowej Elżbiety Jani i przy aktywnym wsparciu rady sołeckiej, Stowarzyszenia „Tilia” oraz mieszkańców. Odbył się również pokaz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Bolkowa z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz konkursy: strzelecki, na najładniejszy strój pszczoły, na ciasto i nalewki. Zaprezentowane zostały wyroby naturalne z lipy i miodu wraz z pokazem uli, a wszyscy goście zostali poczęstowani tortem ufundowanym przez wójta Jerzego Ulbina i nalewką, o którą zadbał sołtys Krzysztof Mazurkiewicz. Tradycyjnie na najmłodszych czekały liczne atrakcje. W godzinach wieczornych zabawę taneczną poprowadził DJ KrisS.

 

     

 

 

do góry  |