WIADOMOŚCI

Uwaga na upały! 

A A A

04.06.2019

  

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed wysokimi temperaturami jakie prognozuje się na terenie województwa dolnośląskiego w najbliższych dniach. Temperatura maksymalna w dzień wzrośnie do 30 st. C., natomiast w nocy do 16 st. C.

 

Wzrost temperatury powietrza znacząco wpływa na zwiększenie ryzyka odwodnienia i przegrzania organizmu. Upał może spowodować udar słoneczny lub cieplny. Dlatego pod żadnym pozorem nie można lekceważyć takich objawów jak: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu - są to pierwsze objawy udaru.

Szczególnie narażani na negatywny wpływ tak wysokiej temperatury są osoby chore, starsze oraz dzieci. Należy także zadbać o zwierzęta u których również może dojść do przegrzania organizmu. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawić dzieci oraz zwierząt w zaparkowanym na słońcu samochodzie. W krótkim czasie temperatura w pojeździe może osiągnąć nawet 50°C.

  

do góry  |