WIADOMOŚCI

Dobromierz ma swój uniwersytet  

A A A

14.03.2019

  

W najbliższy piątek, 15 marca o godz. 17:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, odbędzie się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dobromierzu.

Z oferty przedstawionej przez wójta Jerzego Ulbina skorzysta blisko 70 osób. W uroczystości wezmą udział pracownicy naukowi Politechniki Wrocławskiej, pod patronatem której działać będzie uniwersytet, dziekan dr inż. Wojciech Połowczuk i dr Jerzy Tutaj, który wygłosi wykład inauguracyjny "Dobro - Prawda - Piękno".

Celem działalności UTW jest aktywizacja ludzi starszych, a także wykorzystanie ich potencjału, wiedzy, umiejętności i doświadczenia życiowego. UTW pozwoli na uzyskanie przez takie osoby cennych umiejętności bez względu na poziom wykształcenia.

To co najbardziej dotyka osoby starsze to nadmierna ilość wolnego czasu i samotność. Chcemy przeciwdziałać temu zjawisku, stąd oferta dedykowana do wszystkich osób, szczególnie mieszkańców gminy, które osiągnęły wiek 50+ lub wiek emerytalny, albo posiadają status rencisty, chcą się rozwijać, spotykać, nawiązywać nowe znajomości.

Z pewnością warto przyjść, spróbować, zobaczyć, posłuchać. To nic nie kosztuje, a przecież tak wiele można zyskać.

 

 

do góry  |