WIADOMOŚCI

Święto Babć i Dziadków w Gniewkowie  

A A A

08.02.2019

  

25 stycznia br., w godzinach popołudniowych, w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Gniewkowie odbyło się spotkanie z okazji pięknych świąt, jakimi są Dzień Babci i Dzień Dziadka. Babcie i dziadkowie przybyli na zaproszenie swoich wnuków - przedszkolaków.

Zostali oni serdecznie przywitani przez dzieci i wychowawcę oddziału przedszkolnego.

Wśród zaproszonych gości, dzieci oraz rodziców, wiele emocji wzbudziła przygotowana prezentacja zawierająca zdjęcia z lat wczesnej młodości "dziadków i babć" oraz towarzyszące im zdjęcia ich wnuków.

Wszyscy seniorzy z radością i zainteresowaniem oglądali także występ swoich pociech. Każde z dzieci miało przygotowane kilka słów dla swojej babci lub dziadka oraz wiele wesołych piosenek o tematyce związanej z tym świętem; nie zabrakło też tańca.

Dzieci bardzo się starały, aby należycie przyjąć gości i solidnie przygotowały się do tej uroczystości. Po części oficjalnej, wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom prezenty: piękne serca i swoje podobizny, a także kolorowe laurki z najlepszymi życzeniami. Dziadkowie mogli także podziwiać zdolności swoich wnuków w galerii rysunków: Kochamy Was Babciu i Dziadku, gdzie znajdowały się podobizny seniorów. Portrety babć i dziadków były także miłym upominkiem i pamiątką - każdy mógł go zabrać do domu.

Po tak wielkich przeżyciach przyjemnie było usiąść do wspólnego, słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców dzieci. Nie zabrakło tortu oraz tradycyjnego "100 lat" w wykonaniu ukochanych wnuków dla ukochanych Babć i ukochanych Dziadków.

Życzymy im jeszcze raz wszystkiego najlepszego i dziękujemy za liczne przybycie: żyjcie w zdrowiu nam 100 lat.

 

   

   

   

 

 

do góry  |