WIADOMOŚCI

Obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości
w Gniewkowie 

A A A

19.11.2018

  

9 listopada br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie obchodzili w szkole 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Uroczysty apel rozpoczęli od wysłuchania pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klas 0-VIII. Uczniowie, poprzez pieśni, przedstawili losy naszej Ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.

Gościem honorowym apelu była Pani por. Julia Kołosowska, która opowiedziała historię swojego dzieciństwa. Jej pragnieniem było pełnić służbę w Wojsku Polskim i to marzenie stało się rzeczywistością. Opowiadając o swoich losach przybliżyła dzieciom realia czasów zawieruchy wojennej. Uczniowie słuchali w ciszy i w skupieniu. Podczas spotkania, na prośbę uczniów, pani Julia zaśpiewała piosenkę w języku rosyjskim.

Po spotkaniu z gościem cała społeczność szkolna przeszła pod pomnik patrona Janusza Korczaka i wspólnie odśpiewała pełny Hymn Narodowy. Następnie odbył się Marsz Niepodległości wokół szkoły. Wszyscy uczniowie zaopatrzeni we flagi ochoczo przeszli wokół budynku szkoły. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego dokonała odsłonięcia tablicy pamiątkowej na okoliczność 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wartę honorową pełnili strzelcy Oddziału Strzeleckiego w Strzegomiu.

Uzupełnieniem apelu, w wykonaniu uczniów klas starszych, był pokaz składania flagi. Własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu. Na zakończenie uroczystości, podsumowane zostały konkursy przeprowadzone w październiku i w listopadzie oraz wręczono uczniom dyplomy i nagrody za zdobyte miejsca.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

  

do góry  |