WIADOMOŚCI

III Gminny Konkurs języka angielskiego

A A A

19.11.2018

  

„Iloma językami mówisz – tyle razy żyjesz. Jeśli znasz tylko jeden, żyjesz tylko raz”. To znane czeskie powiedzenie w pełni oddaje ducha konkursu, który miał na celu propagowanie postaw proeuropejskich i motywował do nauki języka angielskiego.

30 października br. na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka, do Gniewkowa przybyły reprezentacje z gminnych placówek oświatowych. Drużyny ze szkół podstawowych: w Roztoce, Dobromierzu i Gniewkowie, zmierzyły się ze sobą  w pięciu konkurencjach.  Wykazali się szybkością w wyścigu z flashcards, układali puzzle językowe, zaznaczali na mapie terytoria brytyjskie, a także sprawdzali swoją znajomość słownictwa oraz nowoczesnych aplikacji do nauki języków obcych.

Potyczki uczniów obserwowała komisja: sekretarz gminy Monika Borysewicz i dyrektor Szkoły Podstawowej w Gniewkowie Krzysztof Dziurla. W roli ekspertów natomiast wystąpili opiekunowie drużyn: Marta Filipińska-Hałdaś, Michał Sawko oraz Albina Rajca-Drozd.

W wyniku rywalizacji w myśl korczakowskich zasad, wszystkie drużyny otrzymały tytuł „Znawcy Języka Angielskiego” oraz atrakcyjne nagrody. Konkurs został przeprowadzony przez uczennice klasy VIII – Natalię Mastalerek, Julię Gębicką oraz Wiktorię Żur, którym składam serdeczne podziękowania.

See you next year! – Do zobaczenia za rok! 

 

   

   

   

   

   

  

do góry  |