WIADOMOŚCI

Brzechwiaki po ślubowaniu

A A A

08.11.2018

  

W czwartek, 25 października br. w Szkole Podstawowej im. J. Brzechwy w Dobromierzu odbyła się niezwykła szkolna uroczystość - pasowanie na ucznia. Od kilku tygodni kandydaci na uczniów z niecierpliwością oczekiwali na dzień, w którym powiększą "szkolną rodzinkę". 

Starannie, pod kierunkiem wychowawczyni, Jadwigi Werczyńskiej, przygotowywali się do zdania wcześniej zapowiedzianego egzaminu, poznając swoje prawa i obowiązki, zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole, zadania dyżurnego. Przybyła na uroczystość "profesor Amalia" dokładnie sprawdziła wiedzę i umiejętności uczniów. Po egzaminie dzieci złożyły ślubowanie, a dyrektor Elżbieta Seperant dokonała aktu pasowania na ucznia. 

Do rąk pierwszaków trafiły dyplomy i legitymacje szkolne. W tym wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy ze wzruszeniem oglądali popisy swoich pociech. Niespodzianką przygotowaną przez rodziców był duży rożek obfitości i słodki poczęstunek. Miłym akcentem uroczystości były życzenia i prezenty przygotowane przez zaproszonych gości - uczniów klas 0, II i III.
 

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
  

do góry  |