WIADOMOŚCI

Medale za Długoletnią Służbę

A A A

08.11.2018

  

19 października br. w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, której organizatorem był Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. 

W swoim przemówieniu, zwracając się do nauczycieli i pracowników oświaty, wyraził ogromną wdzięczność i uznanie za codzienną pracę na rzecz edukacji. Na zakończenie złożył serdeczne życzenia, a w prezencie uhonorowanym nauczycielom zaśpiewał własną piosenkę "Romans z Polską".

Następnie dolnośląskim nauczycielom, pracownikom oświaty i osobom działającym na rzecz edukacji wręczone zostały odznaczenia państwowe: Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej, a także nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Kuratora Oświaty.

Za działalność na rzecz edukacji Medalami Złotymi za Długoletnią Służbę uhonorowano również nauczycieli z Gniewkowa: Elżbietę Baran za 35 lat pracy i Krystynę Rowicką za 30 lat pracy. Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonał Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński.

Uroczystość uświetnił występ formacji "Rozśpiewane Dzieciaki z Gminy Świdnica", prezentującej sześcioletni dorobek muzyczny.

 

   

 

 

do góry  |