WIADOMOŚCI

Dolnośląskie Finały Biegów Przełajowych

A A A

25.09.2017

  

Tym razem 21 września br. stał się w Roztoce centrum biegowej aktywności województwa dolnośląskiego - co warto dodać, po raz drugi z rzędu.

Rozgrywane w tym dniu Dolnośląskie Finały Biegów Przełajowych odbywały się w 14 różnych kategoriach wiekowych. Począwszy od 9-latków, którzy do pokonania mieli 400 metrów, po 20-latków, rywalizujących z weteranami biegów przełajowych na trasie o długości 3000 metrów. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie osób, które pracują z tymi dziećmi na co dzień. Krzewiciele kultury fizycznej z Jeleniej Góry, Zgorzelca, Kamiennej Góry, Środy Śląskiej, Bolkowa, Trzebnicy, Raszówka, Oławy, Lwówka Śląskiego, Radwanic, Świdnicy, Bieniowic, Kłodzka, Gaworzyc, Dobromierza i Roztoki. To im należą się brawa za wykonaną pracę oraz wysoki poziom sportowy swoich podopiecznych.

Prace organizacyjne wykonane w zeszłym roku, również w tym przyniosły wiele korzyści. Wyremontowane przed rokiem drogi gruntowe, w tym wymagały jedynie kosmetycznych poprawek w postaci koszenia trawy wzdłuż tras biegowych oraz wyrównania niektórych fragmentów trasy. Nie mogłoby się to odbyć bez ludzi dobrej woli. Ludzi, którzy uwierzyli rok temu, że Roztoka to doskonałe miejsce na organizację finałów: wójta Gminy Dobromierz Jerzego Ulbina, dyrektora Szkoły Podstawowej w Roztoce Dariusza Ficy, zastępcy dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu Jerzego Limbergera oraz Leszka Noworóla, który od lat z wielką estymą przewodzi Ludowym Zespołom Sportowym.

W tym miejscu komitet organizacyjny pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, które tego dnia pomagały w organizacji: Strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych z Roztoki, Jugowej, Kłaczyny i Gniewkowa, ratownikom z WOPR Wałbrzych.

Na koniec warto dodać, iż zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych - miejsca 1-6 otrzymali pamiątkowe statuetki, a pierwsza trójka w każdej kategorii wiekowej piękne medale oraz nagrody ufundowane przez markę Nessi oraz TreningBiegacza.pl. 

Mamy nadzieję, że wysoki poziom sportowy imprezy, nienaganna organizacja oraz pokaźna pula nagród (przekraczająca 5 000 zł) będą dobrymi argumentami na to, aby i za rok gościć Dolnośląskie Finały Biegów Przełajowych właśnie w Roztoce.

 

 

do góry  |