WIADOMOŚCI

"Kręci Mnie Bezpieczeństwo..."

A A A

22.09.2017

  

W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny" organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w minioną środę policjanci z Posterunku Policji w Dobromierzu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Roztoce. 

W czasie spotkania funkcjonariusze omówili zagrożenia jakie mogą wystąpić w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu. Policjanci przypomnieli numery alarmowe, mówili również o tym, jak zachować się w przypadku kontaktu z nieznajomym lub wobec agresywnego zwierzęcia, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz w jaki sposób bezpiecznie spędzać czas wolny.

Policjanci na ręce nauczycieli przekazali maskotki Komisarza Lwa i kalendarze, w których zaznaczono ponad 20 dni i świąt związanych z bezpieczeństwem. Każdy z tych dni to potencjalna okazja do rozmowy o bezpieczeństwie.

Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

 

   

   

   

   

   

   
 

 
  

do góry  |