WIADOMOŚCI

Świdnicka Policja apeluje

A A A

06.09.2017

  

Od początku 2017 roku na terenie powiatu świdnickiego doszło do 1084 zdarzeń drogowych z czego 79 to wypadki z 14 ofiarami śmiertelnymi.

 

Każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialną jazdą stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po raz kolejny zwracamy się z apelem do Państwa o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Przypominamy jak ważna jest jazda z tzw. "prędkością bezpieczną" - taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Pamiętajmy, że na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość jest najczęstszym powodem tragicznych w skutkach wypadków i zdarzeń drogowych.

Od stycznia 2017 roku na terenie powiatu świdnickiego zginęło 14 osób:

  • na drodze Strzegom - Mielęcin w trzech wypadkach zginęły 3 osoby,

  • na drodze Bronówek - Modlęcin w dwóch wypadkach zginęły 2 osoby,

  • na drodze Grochotów - Strzegom w dwóch wypadkach zginęły 2 osoby,

  • w Witoszowie Dolnym w jednym wypadku zginęły 2 osoby,

  • na terenie miasta Świdnica na przejściach dla pieszych na ul. Zamenhofa oraz ul. Towarowej również zginęły 2 osoby.

Na bezpieczeństwo w ruchu mają wpływ nie tylko kierowcy, ale również piesi, którzy poruszają się po drogach. W rejonie przejść dla pieszych, niezależnie od pory dnia czy nocy, kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu, a przechodnie powinni pamiętać o rozejrzeniu się przed wejściem na jezdnię. Warto również pamiętać o odblaskach. Dlatego też apelujemy zarówno do kierowców, jak i do pieszych o rozwagę i ostrożność.

  

do góry  |