WIADOMOŚCI

Są pieniądze na inwestycje

A A A

10.07.2017

  

Decyzje gminnych radnych podjęte na lipcowej sesji pozwoliły na zwiększenie środków na budowę świetlicy wiejskiej w Jaskulinie oraz zabezpieczenie środków własnych na ,,Budowę sceny rekreacyjnej przy parku w Dobromierzu”, na które gmina Dobromierz pozyskała dofinansowanie z konkursu ,,Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w kwocie 30 tys. zł.

 

Ponadto zrealizowane zostaną prace polegające na przystosowaniu sal lekcyjnych w Szkole Podstawowej w Gniewkowie oraz prace remontowe korytarzy w Szkole Podstawowej w Dobromierzu. Odzyskane przez gminę środki finansowe w wysokości blisko 26 tys. zł, stanowiące zwrot wypłaconego odszkodowania, wprowadzono do budżetu z przeznaczeniem na zakup wyposażenia, materiałów budowlanych oraz napraw i remontów w zasobach mieszkaniowych i budynkach użyteczności publicznej.

Dziękuję radnym za podjęcie uchwały dotyczącej zmian w budżecie gminy. Dzięki nim zrealizujemy w okresie wakacyjnym szereg niezbędnych prac w placówkach oświatowych– komentuje wójt Jerzy Ulbin.

Podczas sesji radni podjęli również uchwałę w sprawie dopuszczenia zapłaty podatków stanowiących dochody budżetu Gminy Dobromierz instrumentem płatniczym. Jest to konsekwencja uruchomienia przez Ministerstwo Rozwoju przy współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Udział w programie dla urzędów jest bezpłatny.

 

do góry  |