WIADOMOŚCI

Powitali wakacje

A A A

04.07.2017

  

Przedszkolaki i ich rodzice, w piątek 30 czerwca, spotkali się na ostatniej w tym roku, przedszkolnej uroczystości – uroczystości pożegnania starszaków. Pożegnali 19 przedszkolaków, którzy po wakacjach, rozpoczną edukację w szkole.

Na to ważne dla maluchów wydarzenie przybyli wójt Jerzy Ulbin, wiceprzewodniczący Rady Gminy Leszek Sokalski, radny Edward Rajca, instruktor ds. sportu Łukasz Citków, Marzena Zawadzka oraz Albina Rajca Drozd, która w przedszkolu w ramach wolontariatu prowadzi zajęcia z języka angielskiego.

Przyjaźnie, które narodziły się w przedszkolu, to cenny skarb, który ze sobą zabiorą. To, czego nauczyli się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń: pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza książka, pierwsza ocena ich pracy. To niezatarte wspomnienia ich dzieciństwa, ważne …a może najważniejsze.

Część artystyczną uroczystości rozpoczął hiszpański taniec paso doble. Tematycznie taniec ten przypomina walki na arenie torreadorów z bykami tzw. corridę. Następnie dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o wakacjach, przedszkolu, rozstaniu z kolegami oraz piosenkę w języku angielskim. Miłym akcentem były upominki przygotowane przez wychowawczynie – dyplom ukończenia przedszkola, poduszka z własną podobizną oraz medal.

Podsumowując ten rok przedszkolny, w którym po raz pierwsza organem prowadzącym dla punktów przedszkolnych na terenie gminy, była Fundacja Dobrego Startu należy zauważyć, że uczestniczyliśmy wspólnie - nasze dzieci i ich rodzice - w wielu uroczystościach kameralnych, organizowanych w przedszkolu oraz większych, we współpracy ze środowiskiem lokalnym. Kadra przedszkola dziękując wszystkim, wręczyła wyróżnionym rodzicom dyplomy za pracę na rzecz placówki.

Prezes Fundacji Jolanta Nitarska przekazała wszystkim zebranym informację o dofinansowaniu doposażenia placu zabaw przez Fundację KGHM w kwocie 11 000 zł.

Wprowadzeni tak pozytywną informacją w wakacyjny nastrój, wszyscy życzyli sobie wypoczynku, odwiedzenia ciekawych miejsc i przeżycia fascynujących przygód.

 

 

do góry  |