WIADOMOŚCI

Podwójny sukces Kornela

A A A

19.06.2017

  

9 czerwca w Krakowie odbył się V Ogólnopolski Konkurs Keyboardowy "Mistrz Klawiatury". Wzięli w nim udział najlepsi soliści z całej Polski wyłonieni w konkursach wojewódzkich. Wśród nich znalazł się uczeń Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce Kornel Skowron, który w konkursie wojewódzkim w Świdnicy zdobył Grand Prix.

W Krakowie zaprezentował mix utworów muzyki klasycznej oraz "Flick-flack" Alberta Vossena i wśród 23 uczestników w swojej kategorii wiekowej zajął II miejsce.

Prosto z Krakowa Kornel udał się do Łodzi, gdzie następnego dnia odbywał się Ogólnopolski Konkurs Muzyki Elektronicznej "Preludium 2017" i tam zajął III miejsce. Uczestniczyło w nim 16 najlepszych keyboardzistów z Polski, którzy zostali wyłonieni na podstawie przesłanych do organizatora płyt z nagraniami. Podczas Finałowego Przesłuchania Konkursowego Kornel zaprezentował trzy utwory: "Magnetic Fields" J. M. Jarre'a i Elektro Dance Mix, utwór własny pt. "Ucieczka" oraz mix muzyki klasycznej w elektronicznej aranżacji.

Łódzki występ wzbogacony był o ciekawą scenografię i efekty specjalne. Każdy uczestnik udzielił również wywiadu, w którym opowiadał o sobie i swojej muzycznej karierze. Głównym celem organizatora konkursu była promocja młodych talentów.

 

   

   

   

   

   


 


 
  

do góry  |