WIADOMOŚCI

Nie trzymaj powietrza w butelce – zgnieć ją!

A A A

09.06.2017

  

Gospodarstwa domowe generują coraz więcej odpadów. Niemalże każdy produkt spożywczy pozostawia po sobie jednorazowe opakowanie, które trafia do kosza, a produktem najczęściej wypychającym nasze worki na śmieci są butelki PET.

Z każdym rokiem zużywamy coraz więcej opakowań, w tym butelek PET. Napoje w opakowaniach PET są najchętniej używane w naszych domach, szkołach i w pracy. Rynek opakowań w Polsce i na świecie stale się rozwija, pojawia się coraz więcej atrakcyjnych, ale zbędnych opakowań. Stale wzrasta ilość odpadów komunalnych w przeliczeniu na 1 mieszkańca, przez co zwiększa się ich objętość.

Wyrzucanie butelek w ich naturalnym kształcie powoduje, że pojemniki bardzo szybko się wypełniają. Dlatego zanim wrzucisz je do kontenera, najpierw „zgnieć PET-a”. Nie zajmie Ci to wiele czasu, a znacząco przyczynisz się do ochrony środowiska.

Przypominamy, aby przed wyrzuceniem ZMNIEJSZYĆ OBJĘTOŚĆ wyrzucanego odpadu, zgnieść butelkę plastikową czy puszkę, złożyć (a zwykle najpierw rozłożyć) pudełko, rozmontować opakowania składające się z wielu różnych materiałów, np. opakowania na zabawki, które są wykonane z części papierowych i z tworzyw sztucznych. Bardzo ważne jest również, aby możliwie najściślej ułożyć odpady w koszu czy worku. Stosujmy osobiście i promujmy zgniatanie odpadów przed ich wyrzuceniem.

Zgniecione butelki = więcej miejsca w kontenerze = więcej recyklingu.

 

 

do góry  |