WIADOMOŚCI

Będzie bezpieczniej

A A A

07.06.2017

  

Dobra współpraca Gminy Dobromierz ze Służbą Drogową Powiatu Świdnickiego przynosi pozytywne efekty. Już od kilku dni trwają prace drogowe, które obejmują budowę chodnika o długości 139 metrów przy drodze powiatowej w Dobromierzu, a w ciągu najbliższych dni drogowcy pojawią się także w Roztoce, gdzie powstanie 85-metrowy chodnik również przy drodze powiatowej, w centrum miejscowości.

Inwestycja realizowana jest na podstawie zawartej umowy. Gmina Dobromierz zapewnia materiał budowlany tj. kostkę granitową, obrzeża i betonowe krawężniki w Roztoce i w Dobromierzu. Natomiast Służba Drogowa sfinansuje zakup pozostałego materiału oraz robociznę. Na realizację zadania z budżetu gminy przeznaczono 20 tys. zł, natomiast z budżetu Służby Drogowej 46 tys. zł.

Wykonawcą robót jest firma PPHU DROG ART Arkadiusz Ratkowski.

Jestem zadowolony, że współpraca gminy ze Służbą Drogową przynosi pozytywne efekty i przyczynia się do polepszenia infrastruktury drogowej w naszych sołectwach. Nowe chodniki z pewnością zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców, co jest priorytetowym celem naszego działania - komentuje wójt Jerzy Ulbin.

 

   

   

   

   

   

   
 
  

do góry  |