WIADOMOŚCI

Radosny Dzień Dziecka

A A A

05.06.2017

  

W czwartek, 1 czerwca, od godzin porannych kompleks boisk sportowych Orlik w Roztoce przybierał postać ogromnego placu zabaw, gdzie na najmłodszych i tych starszych, czekała niezliczona moc atrakcji z okazji ich święta. 

W części artystycznej można było podziwiać talenty dzieci z małych przedszkoli i szkół podstawowych w muzycznych i tanecznych aranżacjach. Dzieci chętnie brały udział w rozgrywkach sportowych, sprawnościowych, plastycznych oraz w warsztatach kulinarnych, jubilerskich i kosmetycznych. Najmłodszym najbardziej podobały się dmuchane zabawki i malowanie twarzy. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji i nie pozwolili się nikomu nudzić. Wesoła muzyka zachęcała do wspólnej zabawy.

Tego dnia sporo emocji dostarczyła V Rowerowa Gra Gminna z atrakcyjnymi nagrodami w postaci kasków rowerowych, w której wzięły udział drużyny ze wszystkich gminnych szkół podstawowych i gimnazjum. W wyniku zdrowej, sportowej i pełnej adrenaliny rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Dream Team z gimnazjum, zaś na drugim miejscu znalazły się aż trzy zespoły: Szprychy (SP Roztoka), Żelazne Rumaki (SP Dobromierz) i Batmani (SP Gniewków). Podczas Gminnego Dnia Dziecka rozstrzygnięto tradycyjnie konkurs ,,Zostań Młodym Wójtem Gminy Dobromierz”, w którym zwyciężył Patryk Matulis, uczeń Szkoły Podstawowej w Roztoce, który pozna obowiązki wójta Jerzego Ulbina i spędzi dzień w dobromierskim Urzędzie.

Wszystkie dzieci po wyczerpujących zabawach mogły liczyć na poczęstunek: kiełbaski z grilla, napoje, lody i słodycze.

Święto wszystkich dzieci corocznie odbywa się we współpracy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Komisji ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi, Urzędu Gminy Dobromierz oraz gminnych placówek oświatowych.

Niepowtarzalna atmosfera, wspaniała zabawa na świeżym powietrzu sprawiły, że był to wyjątkowy dzień. Imprezę zaliczamy więc do udanych. Duża frekwencja przy znakomitej pogodzie udowodniła, że jest to potrzebna impreza integracyjna, a wspólna zabawa na terenach sportowych daje wszystkim uczestnikom wiele satysfakcji.

 

 

 

 

do góry  |