WIADOMOŚCI

Powiększyło się grono czytelników

A A A

31.05.2017

  

"Książki to kartki drukowane, tkwiące w okładce jak w sukience. Ale czy znacie jej wędrówkę, zanim dostała się w wasze ręce. Ta pani, przy biurku to jest autor i dla dzieci książki pisze. Siedzi przy komputerze i pilnie stuka w jego klawisze.…"

15 maja br. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Dobromierzu zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Pierwszoklasistów przywitali uczniowie kl. V i VI, którzy w ciekawy sposób przedstawili cały proces powstawania książek zarówno tych ze średniowiecza, jak i tych kolorowych, czytanych w czasach obecnych. Starsze koleżanki zaprosiły pierwszaków w niezwykłą podróż do krainy bajek i baśni. Recytowały wierszyki o książkach i bibliotece.

Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie, a następnie pasowanie na czytelnika. Dzieci złożyły deklarację: " … będziemy kochać książki, krzywdy zrobić im nie damy …."

Każdy z uczniów podpisał wypowiedziane wcześniej przyrzeczenie, które będzie wisiało na honorowym miejscu w klasie i otrzymał dyplom pasowania na czytelnika oraz pamiątkową zakładkę do książki.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
 
   

 

do góry  |