WIADOMOŚCI

Poznawali przyrodę

A A A

31.05.2017

  

24 maja br. uczniowie Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Roztoce pod opieką p. Małgorzaty Serafin i p. Katarzyny Białek wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w CEEiK „Salamandra” w Myśliborzu. Był to kolejny wyjazd zorganizowany w ramach realizacji projektu „Lepszy start uczniów szkół podstawowych Gminy Dobromierz”. 

Zajęcia edukacyjne rozpoczęły się od spotkania z panią Katarzyną Kołodziej z Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu. Następnie uczniowie otrzymali karty pracy i wyruszyli w teren. Tam wykorzystując przewodniki rozpoznawali nazwy drzew liściastych i iglastych oraz opisywali barwę, strukturę, brzeg i kształt liści. Określali również wygląd kory drzew. Swoje obserwacje dokumentowali wypełniając otrzymane karty pracy. W trakcie wędrówki mogli też z bliska zobaczyć pomniki przyrody – m.in. Aleję Kasztanowców. Atrakcją był również malowniczy Rezerwat Przyrody Wąwóz Myśliborski, w którym znajduje się jedyne na Dolnym Śląsku stanowisko objętej ochroną ścisłą paproci - języcznika zwyczajnego, zwanego także jelenim językiem. Wiele radości sprawiło uczniom zadanie polegające na stworzeniu przyrodniczych krajobrazów według własnego pomysłu i wyobraźni z wykorzystaniem znalezionych „darów natury” – gałązek, szyszek, igiełek oraz liści i kamieni. Kończąc około 4,5 km spacer wszyscy podziwiali piękne widoki na Wzgórze Rataj i miejscowość Myślibórz
Na zakończenie udanego pobytu w Myśliborzu uczestnicy wyprawy przyrodniczej, za swoje zaangażowanie oraz wzorowe zachowanie podczas zajęć, otrzymali w nagrodę od CEEiK „Salamandra” drobne upominki. Po podziękowaniu prowadzącej za bardzo ciekawe i interesujące zajęcia wszyscy pełni niezapomnianych wrażeń, w wesołych humorach autokarem powrócili do szkoły.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
  

do góry  |