WIADOMOŚCI

Święto Patrona

A A A

26.05.2017

16 maja Zespół Szkół w Roztoce świętował czternastą rocznicę nadania imienia Henryka Sienkiewicza. Była to również okazja do zakończenia całorocznego projektu ortograficznego.

Na pierwszej lekcji gimnazjaliści pisali dyktando, którego treść nawiązywała do twórczości Patrona. W zadaniu pn. "Biegane dyktando" mogli zaś utrwalić pisownię trudnych wyrazów. Następnie odbył się teleturniej 1 z 10 na temat powieści "W pustyni i w puszczy". Spośród reprezentantów wszystkich klas najlepszy okazał się Michał Matkowski z I B, miejsce II zajął Stanisław Izdebski z klasy III B, zaś III - Aleksander Trębacz z II A. Na trzeciej lekcji uczniowie wzięli udział w konkursie pięknego czytania. Przedstawiciele wszystkich klas zaprezentowali fragmenty nowel i powieści Sienkiewicza. Zwyciężyła Kinga Drozd z klasy III B, miejsce II przypadło Jakubowi Wójcikowi z klasy III A, zaś miejsce III zajął szóstoklasista Kajetan Boczanowski. Uczniowie mogli się także wykazać umiejętnością pracy w grupie, przystępując do "Ortogry". Zadanie polegało na stworzeniu plakatu, zawierającego wyrazy z trudnościami ortograficznymi, dotyczące treści podanego utworu Sienkiewicza. Na czwartej lekcji odbył się uroczysty apel.

Dyrektor Zespołu Szkół Dariusz Fica w swym przemówieniu podkreślił ważną rolę Patrona w działaniach dydaktyczno-wychowawczych szkoły. Następnie wręczył uczniom dyplomy i nagrody za udział w różnych konkursach. Uczniowie zaprezentowali się w roli sienkiewiczowskich bohaterów oraz przedstawili swoje utwory poetyckie związane z Patronem. Grupa teatralna przeczytała fragmenty "Potopu", zaś Kornel Skowron zagrał na keyboardzie "Pieśń o małym rycerzu" i "Ukrainę".

Swoją obecnością apel uświetnili: sekretarz gminy Dobromierz Monika Borysewicz oraz radni Bronisław Fica, Marian Broda, Edward Rajca, Jolanta Brach i Henryk Mazurkiewicz, a także Zbigniew Patycki. Dyrektor podziękował gościom za okazaną pomoc podczas urządzania szkolnego atrium (budowa altany i wykonanie nowych ławek).

Po apelu na boisku miał miejsce Piknik Sienkiewiczowski, podczas którego uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych. Najlepsi zawodnicy to: Wanessa Gibała i Michał Ignarski z klasy V oraz Jagoda Głogowska z III B i Maciej Bogucki z II A. Młodsi uczniowie wraz z wychowawcami wesoło bawili się podczas różnych gier, a zespół taneczny Energy Dance dał pokaz swych umiejętności. Rada Rodziców przygotowała napoje i smaczny poczęstunek.

Zadania realizowane podczas obchodów Dnia Patrona były oceniane przez komisję. Wszystkie klasy bardzo się zaangażowały, jednak najlepszą okazała się klasa III B. Drugie miejsce zajęła klasa II A, zaś trzecie - klasa III A. Kończąc uroczystości dyrektor podziękował wszystkim za udział w obchodach Święta Patrona i pogratulował uczniom dobrej znajomości tekstów Sienkiewicza.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 

do góry  |