WIADOMOŚCI

Potyczki z tabliczką mnożenia

A A A

17.05.2017

  

27 kwietnia br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobromierzu odbył się po raz drugi Gminny Konkurs Matematyczny "Potyczki z Tabliczką Mnożenia". W potyczkach z tabliczką mnożenia wzięli udział uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych z Gniewkowa, Roztoki i Dobromierza.

Gniewków reprezentowała drużyna w składzie: Katarzyna Kołodyńska, Julia Gębicka, Agata Kowalska, Mateusz Woźniakiewicz, Szymon Żur i Marcel Starkowski;

Roztokę - Monika Cwynar, Małgorzata Brach, Julia Mazurkiewicz, Paweł Gryszkiewicz, Filip Bienias i Jakub Kozłowski;

Dobromierz reprezentowali: Amelia Wiązek, Alicja Starak, Natalia Matkowska, Antoni Polański, Maciej Orda i Dawid Filipczak.

Poprzez gry i zabawy przeprowadzone w formie rywalizacji sportowej uczniowie mogli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia, której poziom opanowania sprawdzały konkurencje indywidualne: krzyżak, prymus, olimpijczycy, błyskawica oraz konkurencja drużynowa - ekspres.

I miejsca w konkurencjach indywidualnych zajęli:

  • w kategorii dziewcząt: Amelia Wiązek - klasa IV, Alicja Starak - klasa V, Julia Mazurkiewicz - klasa VI,

  • w kategorii chłopców: Mateusz Woźniakiewicz - klasa IV, Filip Bienias - klasa V, Dawid Filipczak - klasa VI.

Zostali oni uhonorowani medalami "Mistrz tabliczki mnożenia". Po wyrównanej rywalizacji, która odbywała się w sympatycznej, koleżeńskiej atmosferze zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej w Roztoce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a drużyny szkół - puchary. 

   

 

 

do góry  |