WIADOMOŚCI

Zajęcia przyrodnicze w Myśliborzu

A A A

09.05.2017

  

24 kwietnia br. grupa uczniów z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Gniewkowie uczestniczyła w terenowych zajęciach przyrodniczych w CEEiK "Salamandra" w Myśliborzu. Tematem przewodnim zajęć było poszukiwanie zwiastunów wiosny oraz rozpoznawanie roślin zielnych na podstawie przewodników, a także pomiary dendrometryczne drzew, tj. mierzenie obwodu i określanie wieku drzew. Zajęcia te prowadzone były na ścieżkach Parku Krajobrazowego "Chełmy".

Wszyscy uczniowie już od samego początku bardzo pilnie i z dużym zaangażowaniem wykonywali powierzone im zadania. Doskonale poradzili sobie z rozpoznawaniem roślin i określaniem wieku drzew. Tworzyli obrazy z darów natury, a także rozwiązywali różne zagadki przyrodnicze, przygotowane przez panią przewodnik. Podczas wędrówki po rezerwacie można było zobaczyć osobliwość tego parku tj. paproć języcznik zwyczajny, która jest pod ścisłą ochroną gatunkową.

Po kilkugodzinnej pieszej wędrówce wszyscy wrócili pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i zdobytą wiedzę. Ta niecodzienna lekcja przyrody na żywo na pewno zostanie na długo w pamięci każdego z nich.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 

 
  

do góry  |