WIADOMOŚCI

Warsztaty dla nauczycieli

A A A

20.04.2017

  

Projekt "Wychowanie do nauczania włączającego" obejmuje 50 placówek z całej Polski. Głównym celem warsztatów jest wyposażanie w wiedzę i kompetencje niezbędne do prawidłowego realizowania nauczania włączającego i integracyjnego. Idea narodziła się w trakcie spotkań z nauczycielami upowszechniającymi książkę "Duże sprawy w małych głowach". 

To właśnie autorka książki - dr Agnieszka Kossowska na zaproszenie swojej byłej studentki - Albiny Rajcy-Drozd, przybyła 31 marca br. do placówki oświatowej w Gniewkowie i poprowadziła warsztaty oraz przekazała nauczycielom z Gniewkowa i z Roztoki cenne informacje niezbędne do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Dzięki spotkaniu uczniowie odbędą z wychowawcami lekcje, do których scenariusze można pobrać bezpłatnie. Po czym staną się bardziej empatyczni i świadomi, a dzieciom niepełnosprawnym będzie żyło się lepiej w społeczności szkolnej.

Warto wspomnieć, iż projekt "Including Education" otrzymał dofinansowanie w międzynarodowym konkursie Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych w ramach "Alumni Engagement Innovation Fund 2016". Jest nam niezwykle miło, że mogliśmy wziąć udział w warsztatach. Pani dr Agnieszce Kossowskiej serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.

 

   

   

 

 

do góry  |