WIADOMOŚCI

Zapraszamy na obóz żeglarski

A A A

13.04.2017

  

Obóz rekreacyjny z elementami żeglarstwa to oferta wakacyjna dla młodzieży Gminy Dobromierz w wieku 13 – 18 lat. Zrealizowana zostanie w Harcerskiej Bazie Obozowej w Niesulicach nad jeziorem Niesłysz w dniach od 28 lipca do 11 sierpnia br.

 

Baza zlokalizowana jest 12 km od Świebodzina. Zakwaterowanie w namiotach, maksymalnie 6-osobowych, wyposażonych w łóżka (typu kanadyjka, polowe) z materacem, kołdrą, kocem, poduszką i pościelą. Każdy namiot będzie wyposażony w regał, podest na buty, wieszaki na ubrania i ławkę do siedzenia. Umywalnie i sanitariaty dostępne będą w budynku murowanym przez 24 godziny na dobę. Na terenie obozowiska znajduje się świetlica, wyposażona w stały dostęp do energii elektrycznej, umożliwiająca zasilenie telefonów komórkowych. Obiekt obozowy jest ogrodzony. Wyżywienie w stołówce: 4 posiłki dziennie i stały dostęp do napojów. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie kadra pedagogiczna: komendant i jego zastępca programowy, kwatermistrz, kadra wychowawcza oraz kadra żeglarska ze stosownymi uprawieniami żeglarskimi, instruktor sportowo-turystyczny, ratownik WOPR, pilot, wychowawcy.

Zagwarantowana zostanie również opieka medyczna. Opiekę medyczną zabezpiecza lekarz i pielęgniarka. Do dyspozycji będzie polowe ambulatorium z lekami do pomocy doraźnej oraz izolatki dla chorych. Najbliższy szpital i pogotowie w Świebodzinie.

Program zajęć obejmuje atrakcyjne zajęcia rekreacyjne i pełny program żeglarski. W trakcie wypoczynku będzie realizowany także program zdrowotny z nauką podstawowych czynności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i profilaktyczny w kierunku uzależnień od komputera, telefon i internetu oraz od środków psychoaktywnych.

Organizatorem wypoczynku jest ZHP Chorągiew Dolnośląska, Hufiec Świdnica.

Obóz dofinansowany jest ze środków budżetu Gminy Dobromierz.

Koszt pobytu wraz z transportem dla 1 osoby mieszkańca Gminy Dobromierz wynosi 500 zł.

Opłatę za pobyt na obozie można regulować w dwóch ratach po 250 zł do 16 maja i do 16 czerwca płatnych gotówką w kasie Urzędu Gminy w Dobromierzu lub przelewem na rachunek bankowy gminy.

Rezerwacja miejsc prowadzona jest w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Roztoce oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobromierzu.

Karty kolonijne będą wydawane po wniesieniu I raty odpłatności.

Zwrot wypełnionych kart wraz z potwierdzeniem płatności za wypoczynek najpóźniej do 16 czerwca br.

Bliższe informacje o organizacji obozu i płatności można uzyskać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobromierzu, Plac Wolności 24 lub telefonicznie (74) 85 86 237.

  

do góry  |