WIADOMOŚCI

Dzień Teatru w Dobromierzu

A A A

07.04.2017

  

"Teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd." O tym, ile prawdy zawierają te słowa, mieli okazję przekonać się uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobromierzu, w której tradycyjnie zorganizowano Dzień Teatru.

To właśnie 27 marca teatry całego świata obchodzą swoje święto. Towarzyszą temu liczne imprezy i inicjatywy. Szkoła Podstawowa w Dobromierzu, a zwłaszcza działające od wielu lat koło teatralne, ambitnie włączyło się w obchody tego święta. Działania, koordynowane przez opiekuna, Katarzynę Stefańczyk, miały na celu zainteresowanie młodzieży dziedziną twórczości teatralnej, pogłębienie ich pasji oraz promowanie czytelnictwa. Przedsięwzięciem akcentującym w sposób szczególny Święto Teatru, a zarazem realizującym cele ogólnopolskiego projektu "Dotknij Teatru", okazały się w szkole trzy przedstawienia starszych uczniów.

Klasy IV-VI z ogromną przyjemnością i frajdą przygotowały nowatorskie adaptacje znanych tekstów literatury. Zadanie polegało na połączeniu wątków przynajmniej dwóch utworów literackich w jedną spójną całość. Odwagi w mieszaniu stylów i gatunków mógłby pozazdrościć uczniom niejeden nowoczesny artysta. Tak powstały mashupy, czyli miksy: "Misiowy kwartecik" w wykonaniu klasy IV, "Dwanaście prac Heraklesa według Brzechwy" - projekt klasy V oraz "Czerwony Kapturek z wizytą w Soplicowie"- uczniów klasy VI.

Każda z przygotowanych inscenizacji potwierdziła, że wszystko może być inne. Wystarczy trochę magii teatru.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 
   
 
   

do góry  |