WIADOMOŚCI

Pojedź na kolonię

A A A

04.04.2017

  

Gmina Dobromierz zaprasza dzieci w wieku 7-13 lat na kolonię letnią do Grzybowa w terminie
od 26 czerwca do 5 lipca 2017 r.

Grzybowo położone jest ok. 6 km od centrum Kołobrzegu, w niedalekim sąsiedztwie rzeki Parsęty i jeziora Resko. Oferujemy zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym "ŚWIT" przy ul. Nadmorskiej 52. Od morza Ośrodek umiejscowiony jest ok. 350 m. Do dyspozycji kolonistów będzie udostępnionych 50 miejsc noclegowych w budynku murowanym. Pokoje 3 i 4-osobowe z umywalkami, odpowiednio wyposażone, łazienki i wc ogólnodostępne w budynku. Do dyspozycji dzieci są 2 świetlice, boisko do siatkówki, koszykówki, badmintona i piłki nożnej. Wyżywienie odbywać się będzie w stołówce na terenie ośrodka, 4 posiłki dziennie i stały dostęp do napojów. Ośrodek zajmuje obszar ok. 2 ha. Teren jest ogrodzony, oświetlony i pod stałym nadzorem. Więcej informacji o bazie na stronie www.swit-grzybowo.pl 

Organizację kolonii zapewnią kierownik placówki, wychowawcy, instruktor sportowo - turystyczny, kulturalno - oświatowy, psycholog, pilot turystyczny i ratownik WOPR. W ramach opieki medycznej pielęgniarka kolonijna będzie dostępna przez całą dobę, a nadzór lekarza prowadzony będzie na ogólnych zasadach ubezpieczenia zdrowotnego. Zapewniamy transport w obie strony pod opieką wychowawców. Proponujemy atrakcyjny program rekreacyjno-sportowy, w tym 2 wycieczki autokarowe do Kołobrzegu (zwiedzanie zabytków, rejs statkiem oraz pobyt w parku wodnym Aquapark Millenium) i do Wolińskiego Parku Narodowego i Międzyzdrojów. W trakcie wypoczynku będzie realizowany program profilaktyczny oraz zdrowotny z nauką podstawowych czynności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Zakresy tematyczne realizowanych zagadnień będą odpowiednio dostosowane do grup wiekowych kolonistów.

Koszt pobytu wraz z transportem dla 1 osoby-mieszkańca Gminy Dobromierz wynosi 500 zł.
Opłatę za wypoczynek można regulować w dwóch ratach po 250 zł, do 28 kwietnia i do 31 maja 2017 r., płatnych gotówką w kasie Urzędu Gminy Dobromierz lub przelewem na rachunek bankowy gminy.

Rezerwacja miejsc prowadzona jest w szkołach podstawowych w Gniewkowie, Dobromierzu i Roztoce.

Karty kolonijne będą wydawane po wniesieniu I raty odpłatności.
Zwrot wypełnionych kart wraz z potwierdzeniem płatności za wypoczynek najpóźniej do 31 maja br.

Bliższe informacje o organizacji kolonii i płatności można uzyskać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobromierzu, Plac Wolności 24 lub telefonicznie 74 85 86 237.


 

do góry  |