WIADOMOŚCI

Dzisiaj nauka, jutro sukces czyli z wizytą w Centrum Nauki Kopernik

A A A

29.03.2017

  

15 marca br. uczniowie klas III-VI Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie pod opieką Urszuli Lipińskiej, Elżbiety Kołodyńskiej i licznej grupy rodziców udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. 

Celem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Przygodę w centrum uczniowie rozpoczęli od seansu ,,Słoneczna podróż" w Planetarium, gdzie dzięki projekcji na sferycznym ekranie otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym przenieśli się w najdalsze zakątki Kosmosu.

Śledzili wędrówkę słońca w poszczególnych porach roku oraz podziwiali konstelacje gwiezdne na niebie. Po seansie w Planetarium przeszli do centrum i tu na dobre rozpoczęła się zabawa. Okazało się, że centrum to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieli okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Niestety czas w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko i po czterech godzinach nauki przez zabawę musieli zakończyć zwiedzanie. Przed wyjazdem ze stolicy na uczestników wycieczki czekała nie lada niespodzianka, zwiedzanie Stadionu Narodowego. Biorąc pod uwagę, że wśród uczestników wycieczki było wielu kibiców piłki nożnej niespodzianka okazała się spełnieniem ich marzeń. Gdy weszli na trybuny i wspięli się na sam ich szczyt, z góry podziwiali ogrom tego obiektu. Naprawdę robi wrażenie. I choć na murawie nie było zawodników, a oni byli jedynymi kibicami to wspólnie zaśpiewali ,, Polska biało-czerwoni".

Dzięki tej wspaniałej wycieczce dzieci przekonały się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i przy niej jednocześnie się bawić.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 
 

do góry  |