WIADOMOŚCI

XI Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

A A A

13.03.2017

  

8 marca br. w świetlicy wiejskiej w Gniewkowie odbył się po raz jedenasty Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Inicjatorem był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobromierzu, a organizatorem Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Gniewkowie. 

Turniej miał na celu przede wszystkim popularyzować wśród uczniów: znajomość przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, udzielania pierwszej pomocy, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Turniej przebiegał w duchu sportowej rywalizacji, wszyscy uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą teoretyczną. Zmagania oceniała komisja składająca się z przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy oraz prezesów OSP z Gminy Dobromierz. Swoją obecnością zaszczycili nas: zastępca dowódcy JRG w Świebodzicach st. kpt. Zygmunt Lis, Komendant Gminny OSP Wojciech Tarka, Prezes OSP w Gniewkowie - Paweł Kwiatkowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Z OSP Janusz Zawadzki.

W kategorii szkoły podstawowe w wyniku rywalizacji indywidualnej I miejsce zajęła Julia Gębicka, II miejsce Daria Bukało ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie. Na kolejnych miejscach uplasowali się: III miejsce - Wojciech Bobowski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobromierzu, IV miejsce: Antoni Polański ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobromierzu oraz Bartosz Grabowiec z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce, V miejsce zajął Kacper Kowalski również z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce.

W kategorii szkoły gimnazjalne I miejsce zajął Filip Tarka, II miejsce Aleksandra Kołodyńska, III miejsce Bartosz Abramowicz, IV miejsce zajęli: Hubert Orda i Paweł Gniewek oraz V miejsce Michał Matkowski z Zespołu Szkół w Roztoce.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc z obu kategorii zakwalifikowali się do kolejnego etapu Turnieju Wiedzy Pożarniczej i będą reprezentować Szkoły Podstawowe i Gimnazjum Gminne na szczeblu powiatowym.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Dobromierz, które osobiście wręczył wójt Jerzy Ulbin. Ponadto w ramach nagrody wszyscy uczestnicy turnieju pojadą 25 marca 2017 r. na wycieczkę edukacyjną do siedziby Komendy PSP w Świdnicy. Nauczyciele otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Turniej został przygotowany i poprowadzony przez Annę Turko i Marzenę Zawadzką.

   

 

 

do góry  |