WIADOMOŚCI

SOS dla bezdomnych zwierząt

A A A

28.02.2017

  

Zima to najtrudniejszy okres dla bezdomnych zwierząt. Nie wszyscy ludzie należycie troszczą się o swoich czworonożnych przyjaciół. Często zapominają o ich istnieniu, o właściwym traktowaniu. Wałęsające się psy przekazywane są do schronisk dla zwierząt, gdzie znajdują schronienie, pokarm i opiekę weterynaryjną.

Już po raz piąty do zaprzyjaźnionego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Legnicy udali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniewkowie, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką Urszuli Lipińskiej. Wyjazd poprzedzony był zbiórką pokarmu w szkole. Uczniowie wykazali się ogromną wrażliwością i zebrali bardzo dużą ilość karmy dla psów i kotów. Podczas pobytu uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się podopiecznym schroniska. Wyprawa do schroniska wzbudziła w uczniach poczucie odpowiedzialności za zwierzęta i refleksję na temat ich właściwego traktowania. Z pewnością miło było sprawić taką niespodziankę bezdomnym, opuszczonym zwierzakom. O efekcie świadczył wymalowany psim ogonem uśmiech i błysk nadziei w psich oczach, że być może pewnego dnia znajdzie się ktoś, kto podaruje im prawdziwy dom, otoczy miłością i opieką.

Składamy serdeczne podziękowania Panu wójtowi Jerzemu Ulbinowi za udostępnienie gminnego busa w celu przewiezienia karmy do schroniska.

 

   

   

   

   

   
 
 

do góry  |